Kaktüs toprağı 2 litre profesyonel kaktüs lithops ve sukkulent bitkiler için karışım
Fiyat : 5,85 TL + KDV
Fiyat :
6,90 TL
: 6,90 TL
:
Adet :
Kategori : Kaktüs toprağı
Marka : zengarden
Stok Kodu : KAKTÜS-TOPRAK
0,77 TL den başlayan taksitlerle!!

Kaktüs toprağı karışımı

kaktüs lithops ve sukkulent bitkiler için özel karışım

2 litre

Kaktüs-Lithops ve Succulent Bitkilerinize Özel Karışım

Kaktüs ve Lithops ve sukkulent bitkileriniz için özel karışım . Drenajı yüksek, kök gelişimine imkan sağlayan, sadece bitkinin ihtiyacı olan nemi tutan bu karışım, artık aşırı sulamadan kaynaklanan tüm bitki çürümelerini %2595 oranında azaltıyor. 

Kaktüs, succulent ve Lithopsların , normal ev bitkilerinden farklı toprak ihtiyaçları vardır. Sık kullanılan nem tutumu yüksek saksı torfları, ya da bahçe toprağı sağlıklı kök gelişimini sağlayacakları bir ortam sunmaz. Kökler çoğunlukla drenaj özellikleri iyi olmayan bu topraklarda, boğulur, mantar kapar ve çürürler. Sağlıklı kök, sağlıklı bitki demektir. Herşey bitkinin aslında bizim görmediğimiz yerinde, toprağın altındaki köklerde başlar ve biter. Sağlıklı kök, ancak gerekli vitaminleri ve suyu alabileceği sağlıklı toprak karışımları ile mümkündür. 

Kaktüs toprak karışımı, yıllardır tek bir çiçek dahi açmayıp aynı boyda sabit duran kaktüslerinize ilaç gibi gelecek mükemmel bir üründür. Daha elinize alır almaz farkını göreceğiniz bu karışımla onlara bu bahar saksı değiştirme vaktinde bir iyilik yapın. Bu yaz çiçeklendiklerinde biliyoruz ki bu karışımdan asla vazgeçemeyeceksiniz.

Kaktüs toprağı karışım içeriği:

Lava rock (kırmızı acı kahve renkler), ithal pomza, kuvars, ince elek torf, vermiculit, perlit, cocopeat, çakıl,  kaktüs türlerine özel akıllı gübre - 1 yıl boyunca gübrelemenize gerek kalmaz.

( karışım oranlamaları sağlıklı Kaktüs, Lithops ve Succulent yetiştirebilmeniz için ayarlanmıştır.) Gelişim dönemlerinde toprağa tatbik edeceğiniz sıvı gübreyi , toprak içeriğindeki maddeler sünger gibi emerek, zaman içinde bitki ihtiyaç duydukça ,köklerin emmesi için salarlar. Bitki sağlıklı gelişim gösterir. 

 

Satışta olan tüm ürünler taşıma sırasında hasar görmeyecekleri şekilde paketlenerek Türkiye geneline kargolanmaktadır.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
kargo
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.