Sugar loaf endive tohumu hindiba geleneksel cichorium endivia
Fiyat : 3,31 TL + KDV
Fiyat :
3,90 TL
: 3,90 TL
:
Adet :
Kategori : Endive tohumu, Marul tohumu
Marka : zengarden
Stok Kodu : 335 V
0,43 TL den başlayan taksitlerle!!

Endive tohumu hindiba

cichorium endivia
pain de sucre

GELENEKSEL
TATLI MAYA SUGAR LOAF ENDİVE
ÇOK KOLAY VE HIZLI YETİŞİR
MÜTHİŞ LEZZETLİ
geleneksel tohumu alınabilir
paketteki tohum adedi : %2B150 tohum

Baş yapan ve kolay yetişen sugar loaf endive tohumu. Marul benzeri lezzette be aynı dolgunlukta ancak daha baharlı ve dolgun bir lezzeti olan bir bitkidir. Sugar loaf, Tatlı maya varyetesi sofralık marul gibi baş yapar. Sıkı ve geniş yapraklarla her biri 2 kiloya kadar ulaşabilir. Özellikle Fransa da hafif baharlı tadı ile Usta Şeflerin tercihi olup her türlü salataya katılabilir. Baharlı tadı, gevrek yaprakları ve çabucak yetişmesi ile sağlıklı salatalarınıza dolgunluk ve tat katar.

Bu bitkinin yetiştirilmesi ve meyve tutmaya başladığı hasat dönemi boyunca organik gübre kullanmanızı öneriyoruz. Organik gübreler sadece veriminizi artırmakla kalmaz toprağınızın ölmemesini, hayat bulmasını da sağlar. Bizden doğal ve geleneksel tohumlar alıp, organik gübrelerle bunları yetiştiren tüm müşterilerimiz, yetiştirdikleri meyve ve sebzelerin tatlarında lezzet artışı olduğunu bildirmiştir.

Satışta olan tohumlar işlenmemiş, ilaçsız, geleneksel tohumlardır. Yetiştirdiğiniz meyvesinden tohum alabilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

geleneksel-tohum

Tohum ekimi

İlkbahar, Kış ve Yaz aylarında doğrudan dış mekanda ekimini gerçekleştiriniz.

Nasıl çimlendirilir ?

Tohum ekimden önce hiçbir ön uygulama istemez. Doğrudan dış mekânda ekimini gerçekleştirmenizi öneririz. Daha önceden havalandırıp, gevşettiğiniz bahçe toprağını yetiştirme saksılarına (saksı yetiştiriciliği için) doldurun. Bahçe ekimlerinde toprağı havalandırıp, tırmıkla düzleyin ve ekim öncesinde toprağın oturması için sulayın.

Bu şekilde hazırlanmış ekim alanı yüzeyine tohumları ekip, üzerlerini 3-5 mm elenmiş toprak ve torf karışımı ile örtün. Elinizle ya da geniş alan ekimlerinde silindir yardımıyla tohumların toprağa tutunmasını bastırarak sağlayın. İdeal ekim bahar aylarında son donlardan hemen önce ya da don tehlikesi geçtikten sonradır. Marul gibi yetiştirilir. Her kök arasına türüne göre gelişebileceği yeterli bir mesafe bırakılır.

Güneşli alan ekimlerine uygun olan bitki, her türlü toprakta sağlıklı gelişim gösterir. Yaklaşık 30 cm boylanma yapar.

Bakımı ve diğer bilgiler

İlk hasat 80 günden itibaren yapılmaya başlar. Güneşli alan ekimlerine uygun olan bitki, her türlü toprakta sağlıklı gelişim gösterir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı, bahçe ve pencere önleri için uygundur.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ekim zamanı:Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz
Yetiştirme yeri:Bahçe
Özelliklerine göre:Erkenci, Geleneksel tohum
Türüne göre:Sebze
Hasat sezonu:Sonbaharda hasat, Yaz aylarında hasat, İlkbaharda hasat
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.