Pırlanta patlıcan tohumu geleneksel diamond eggplant
Fiyat : 3,61 TL + KDV
Fiyat :
3,90 TL
: 3,90 TL
:
Adet :
Kategori : Patlıcan tohumu
Marka : zengarden
Stok Kodu : 406 V
0,47 TL den başlayan taksitlerle!!

Pırlanta patlıcan tohumu
yarı topan damla şekilli

Solanum melongena - diamond eggplant

geleneksel varyete
anavatanı Ukrayna
kuraklığa dayanıklı
paketteki tohum adedi:  %2B10  tohum

65-90 günde fideden hasata duran harika bir patlıcan türüdür. Pırlanta patlıcan ilk kez tohum takas ile Ukrayna'dan Dünya'ya yaılmış geleneksel bir patlıcan varyetesidir. Sert, diri meyveler veren varyete kızartmalık, közlemelik ve yemeklik olarak kullanılacak kalitede, bereketli bir türdür. Etli kısmı eşit ve kolayca piştiğinden arka bahçe üreticileri ve yerel üreticilerce her geçen yıl popülaritesi artmaktadır.

Tohum ekimi

Şubat - Nisan ayları arası

çimlendirme

Detaylı patlıcan tohumu çimlendirme bilgisi her patlıcan varyetesi ile birlikte ayrıca gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Patlıcan meyvesi ağır olur; bu nedenle bitki yanlara yatmasın diye, yanına bir çubuk dikin ya da dibine toprak küreyip, bastırarak bitkinin tutunmasını sağlayın. Gerekirse sezon boyunca organik gübrelerle besleyin. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve organik gübrelerle desteklenen toprakta yetişen patlıcan bol hasat verir.

Tohumlar iç mekânda Şubat sonundan itibaren, dış mekânda ise son donlardan sonra toprak ısınmaya başlayınca ekilir. İç mekânda erken fidelenen tohumlar, erken hasat almanızı sağlar.Gübreleme ve sulamayı sabah erken saatlerde yapmak bitkinin gündüz susuz kalmamasına, gece ise dinlenmesine olanak sağlayacaktır.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı, küçük bahçe ve tarla üretimine uygun. Geleneksel tarım teknikleri ile yetiştiriciliğe uygun.

Geleneksel tohum

Bu ürün geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyvesinden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

geleneksel sebze tohumuBu topladığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi ve gelecek nesillere aktarabileceğimizi unutmayınız.

Zengarden olarak biz geleneksel tohumların serbestçe  üretilmesini, çoğaltılmasını ve paylaşılmasını destekliyoruz. Geleneksel tohumlar tabiatın bize armağanı, insanlığın kültür mirasıdır ve tohum firmalarının tekeli altına giremeyecek kadar değerlidir.

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ekim zamanı:Ocak, Şubat, Mart, Nisan
Yetiştirme yeri:Saksı, Bahçe
Özelliklerine göre:Saksıda da yetişen, Erkenci, Geleneksel tohum
Türüne göre:Sebze
Hasat sezonu:Sonbaharda hasat, Yaz aylarında hasat, İlkbaharda hasat
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.