Pipo içen yaşlı adam mudman kil adam bonsai heykeli - minyatür
Fiyat : 7,54 TL + KDV
Fiyat :
8,90 TL
: 8,90 TL
:
Adet :
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Kategori : Mudman bonsai
Stok Kodu : mm26
1,08 TL den başlayan taksitlerle!!
mudmen kiladam


 

 Bonsai Figurines and Mudman
handmade

EL YAPIMI MİNYATÜR BONSAİ VE SAKSI HEYKELLERİ

PİPO İÇEN YAŞLI ADAM HEYKELİ

boyut: 3.5 x 2.5 x 5.5 cm

Heykellerin tamamı el yapımı olup biri bir diğerinin birbir aynı değildir. Belirtilen boyutlar yaklaşık boyutlardır. Fotoğrafta en yakın renk yakalanmaya çalışılmış olsa da zaman zaman aynı heykelde farklı renk sırlar görülebilmektedir. Bu el yapımı heykelciklerin ve mudman geleneğinin bir parçasıdır. Her heykel eşsizdir.
 

Mudman - Kiladamlar hakkında genel bilgi: Geçmişi 1000 yıl öncesine dayanan bir uzak doğu geleneğidir. Tamamı elde, ustalar tarafından kilden yapılan ve saksıda yaratılan minyatür Dünya'yı tamamlamaya yarayan heykelciklerdir. Halk arasında Mudman - Kil Adam ; bu tür heykellerin genel adı olup aslında her heykelin, hatta binanın kendi adı ve hikayesi vardır.

Yollar, çitler, evler, köprüler, kasabanın yaşlı akil adamları, balıkçılar, dilenciler, müzisyenler derken hayata dair ne varsa canlandırması yapılan bu heykelcikler tüm Dünya'da kolleksiyonları da yapılan oldukça popüler objelerdir.

Her birinin bir hikayesi vardır. Bu hikayeler gerçek hayattan örneklendiği gibi çoğu kez ilhamlarını Çin folklöründen alırlar. Tıpkı yanda görülen ve bambudan yapılmış bir flüt çalan Zhang Guo Lao isimli yaşlı adam heykeli gibi. Zhang Guo Lao Çin hikayelerinde karşımıza Beyaz katırı olan ve bu katırla hayal bile edilemeyecek kadar uzaklara seyahat eden bir yaşlı adam olarak çıkar. Her yolculuğun sonunda eşsiz beyaz katırını katlayıp heybesine kaldıran Zhang Guo; ne zaman yeniden seyahat etmek istese heybesine serptiği bir kaç damala su ile katırı geri çağırır ve yoluna kaldığı yerden devam edermiş.

Nerede kullanılır: Saksılarınızda oluşturduğunuz panaromayı tamamlamak için gruplar halinde ya da tek tek kulanabilirsiniz. Dilerseniz iyi şans biblosu olarak ta uzak Doğuda kullanılan Mudman leri yakınınız da tutabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Mudman ler hakkında daha detaylı bilgi ve uygulama örnekleri için lütfen TIKLAYINIZ.

 

Copyright © 2008 Zengarden Ev ve Bahçe Tüm Hakları Saklıdır.

Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.