Kaktüs ve sukulent tohumları karışımı
Fiyat : 5,85 TL + KDV
Fiyat :
6,90 TL
: 6,90 TL
:
Adet :
Kategori : Kaktüs Tohumu, Tohum Karışımları
Marka : zengarden
Stok Kodu : K14
0,84 TL den başlayan taksitlerle!!

Kaktüs ve sukulent bitki tohumu

kaktüs ve sukulent karışım

karışım 1000'in üzerinde kaktüs ve sukulent bitki tohumunun karışımından
oluştuğundan ve her kaktüs tohumu farklı boyda olduğundan tohum adedi
net verilememektedir
bir pakette ort. 30-100 adet tohum

Bir değil, iki değil tam 5 üretici önümüzdeki sezona ekmek için topladığı kaktüs ve sukulent tohumlarını bir araya getirdi. Kendi yetiştirdikleri ve rafları süsleyen en popüler formaları oluşturan, en iyi çiçek açımı olan kaktüs ve sukulentleri yetiştirdikleri bu tohumlar Botanical Archive 'e, ev ve bahçe yetiştiricilerine sunulmak için gönderildi. Zengarden' da siz kaktüs ve sukkulent meraklılarının beğenisine görülmemiş yepyeni bir karışım sunuyor.

Binlerce değişik tür, varyete kaktüs ve sukkulent tohumu bir arada. İçlerinde neler olduğunu bilmek mümkün olmasa da, dev boylardan minyatürlere, prensipte benzer koşullarda yetiştirilebilen türlerden derlendiklerini biliyoruz. Tamamı çiçeklenen yeni karışım, sezon başına kadar deneme fiyatından beğeninize sunuluyor.

Paketteki tohum adetleri ne yazık ki net rakam verilecek bir homojenlik taşımamakta. En azı ortalama 30 adet tohumdan oluşan paketlerin kiminden 100 hatta 120 tohumda çıkabilmekte. Toz tohumlardan, neredeyse bezelye büyüklüğünde tohumlara kadar geniş bir yelpazede bitkiyi yetiştirmenize olanak sağlayacak bu karışımı kaçırmayın deriz.

Tohum ekimi

Genel olarak yılın en sıcak ve soğuk dönemi hariç yıl boyu ekimi yapılabilen kaktüslerin tohumlarını çimlendirmek için en ideal zaman ilkbahar ve sonbahar dönemidir. Tohumu çok kısa sürede çimlenir ve gelişir. Çimlenme gerçekleşene dek yüksek nem ister.

Gelecek olan tohumların fotoğraflı ekim ve çimlendirme bilgileri için lütfen alttaki butona tıklayınız

KAKTÜS, LITHOPS VE DİĞER SUKULENT BİTKİ TOHUMLARININ
FOTOĞRAFLI EKİM KILAVUZU İÇİN
AŞAĞIDAKİ BUTONA TIKLAYINIZ

Nasıl çimlendirilir ?

Genel yetiştirme prensipleri kitapçığı, tohum paketiniz ile birlikte gönderilecektir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Bakım istemeyen bir bitkidir. Ancak hızlı ve sağlıklı gelişmesini istiyorsanız o zaman akıllı granül gübrelerinizi deneyin. 4 aylık bloom çiçek açtıran gübreyi tüm kaktüs ve sukkulent bitkilerinizde güvenle kullanabilir, klasik gübrelerden çok daha etkin ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Piyasada satılan sıvı kaktüs gübreleri gibi toprakta kaktüsünüzün zaman içinde ölümüne sebep olacak tuzluluk yapmayan akıllı granül gübreler, kaktüsünüzün mikro elementler dahil tüm ihtiyacını eksiksiz karşılayacaktır.

Çok yavaş geliştiğine inandığınız kaktüslerinizin ne kadar sağlıklı ve hızlı geliştiğini görünce siz de memnun kalacaksınız. Zengarden olarak tüm kaktüs ve sukkulent bitkilerimizde ve topraklarımızda akıllı gübreleri kullanmaktayız.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı ve koleksiyon bitkisi. Bahçeye yetişmiş bitki olarak ekimlerde alan kışın yağmurlardan korunmalı, özel toprak hazırlanmalı ve yeterli geçirgenlik temin edilmelidir.

Diğer

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ekim zamanı:Mart, Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim, Kasım
Dikim yeri:İç mekan, Saksıya uygun
Özelliği:Yaz kış yeşil, Çok yıllık
İklim ve konumu:Gölge, Güneşli, Sahil kesimi, Kuraklığa dayanıklı, Yarı gölge, Dona yarı dayanıklı, Sıcağa dayanıklı
Çiçeklenme zamanı:İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış
Çiçek rengi:Karışık renkli
Türüne göre:Kaktüs sukkulent
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 2
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.