Johnsons taşkıran çiçeği tohumu saxifraga
Fiyat : 3,31 TL + KDV
Fiyat :
3,90 TL
: 3,90 TL
:
Adet :
Kategori : Saxifraga tohumu, Kaya bahçesi
Marka : Johnsons
Stok Kodu : John 0125
0,47 TL den başlayan taksitlerle!!

Taşkıran tohumu
Mayıs'tan Temmuz'a çiçekli

johnsons çiçek tohumu

saxifraga mossy mixed

yosunumsu bodur yeşil yapraklı kısım
15-20 cm boylanan ince ve zarif çiçek sürgünleri
benzersiz renkler ve parlak çiçekler
Johnsons çiçek tohumu
orjinal ithal paketinde
her pakette ortalama 300 adet tohum bulunmaktadır

Saxifragalar çok geniş bir aileye mensup , benzerisz gelişim gösteren bitkilerdir. Sahil kenarlarından dağ tepelerine kadar geniş bir alanda rastlanabilen saxifraga , taşdelen çiçekleri bugün Avrupa'da en yüksek rakımda yaşayabilen tek çiçekli bitki olma özelliğine de sahiptir.

Çok dayanıklı bir bitki olup kaya bahçelerine, ve saksılara çok yakışır. Çok süzek toprak ister. Çakıl taşları, torf ve kumla zenginleştirilen geçirgen topraklarda güzel gelişir. Taşkıran karışım tohumları mümkün olan tüm renklerin ve kolay yetişen genel varyetelerin tohum karışımlarından oluşmuştur.

Çok yıllık bir bitki olup donlarada dayanıklıdır.

Tohum ekimi

Mart ayından Mayıs ayına dek

Nasıl çimlendirilir ?

Çimlendirme için ön uygulama istemez. Çimlendirmesi ve fidelemesi hakkında bilgi tohum paketi ile birlikte gelmektedir. Çimlendirme ve fidelemesi serin ortamda yapılır orta derecede tecrübe ister.

Bakımı ve diğer bilgiler

Nemli toprak sever özellikle doğrudan güneş alan yerlere ekildiyse. Çiçekler geçtikten sonra budandığında tekrar çiçeklenecektir. Yarı gölgeden tam güneşe ,ılıman hava sever. Sıcak bölgeler de serin yere dikilmesi tavsiye edilir.

Nerede yetiştirilir ?

En favori kaya bahçesi bitkilerinden biridir. Toprak saksılarda, geçirgenliği yüksek toprakta çok yıllık çiçekli bir bitkidir.

Ek bilgiler

Özellikle her bitkisini tek tek tanıyan sevenler için bir bitkidir Saxifraga. Yaz kış yeşil toprakta halı gibi yayılarak ilerleyen bitki bodur, küçük yemyeşil yapraklı bir bitkidir. Bu yeşil halı benzeri kümelerden bahar ayları ile birlikte, kırmızı sürgünler yükselir. Her sürgün 5 yapraklı beyaz, pembe, leylak, mor ya da fuşya çiçekler açarlar. Bitki geliştikçe sürgünlerden patlayan çiçekler, her bahar yaz ortasına kadar bitkiyi tamamen kaplayacak bir buket oluştururlar. Ekilen saksı çevre saksılardan, ekilen bahçede ise diğer bitkilerden hemen ön plana çıkan Saxifrage yayılıcı bir bitkidir. Her kök yanlara doğru tam 60 cm çaplı bir öbek oluşturacak şekilde yayılabilir. Donlara ve soğuklara dayanıklı bitki ılıman iklim kuşağında iyi gelişim gösterir. Kıyı ege ve akdenizde öğle güneşini doğrudan almayan, iç kesimler ve yazın yakıcı sıcaklığın olmadığı diğer illerimizde doğrudan güneş alan, geçirgenliği yüksek toprakta yıllarboyu bahçenizi süslemeye devam edecektir.

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ekim zamanı:Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık
Dikim yeri:Bordür ve Tarhlar, Kaya bahçesi, Saksıya uygun, Yerörtücü
Özelliği:Yaz kış yeşil, Yayılıcı örtücü, Çok yıllık, Kolay yetişen, Uzun süre çiçekli
İklim ve konumu:Gölge, Dona dayanıklı, Yarı gölge
Çiçeklenme zamanı:İlkbahar, Yaz
Çiçek rengi:Beyaz, Çift renk, Pembe, Kırmızı, Eflatun
Türüne göre:saksı ve çiçek tarhı
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.