İthal Glayör soğanı karışık renkler 10 adet iri çiçek
Fiyat : 5,85 TL + KDV
Fiyat :
6,90 TL
: 6,90 TL
:
Adet :
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Kategori : Glayör soğanı
Marka : mantel holland
Stok Kodu : glayör mix mantel

ithal glayör soğanı kelebek karışımı
gözlü çiçekler

gladiolus 

uzun süre çiçekli
renkli karışım
dev soğanlar 12-14 cm soğan çevresi ile
daha çok ve daha iri çiçekler
paketteki soğan adedi:   10 adet

Glayöl gelişiminde en etkin rol ışık ve sıcaklıktır. Bol güneş alan, sıcak fazla rüzgar almayan bir köşede yüksek kalitede çiçeklenirler. Toprak isteği olarak seçici olmayan glayöller, kireçsiz, kumlu-tınlı, tuzsuz ve hafif süzek topraklarda ise çoşarlar. Kapalı kontrollü ortamlarda yılın 12 ayı dikimi yapılabilen glayölün dış mekan ekimleri havaların 10 derecenin altına artık inmeyeceği dönemde - ortalama bahar ortasından itibaren yapılır.

Dikkat: Bu ürün ön siparişli ürün olabilir. Dağıtım tarihleri ve daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Soğan dikimi

Hiçbir ön hazırlık gerektirmez. Toprağınızı havalandırın, ve glayör soğanının 4 katı derinlikte bir çukur kazıp soğanlarınızı yerleştirin. Üzerlerini elenmiş, iyi bahçe toprağı ile doldurun ve elinizle bastırın. Derinlemesine sulayın. Glayör boylanan bir bitki olduğundan, yaz aylarında devrilmemesi için soğanlarını normal soğanlardan biraz daha derine gömmek işin püf noktasıdır.

Bakımı ve istekleri

Fazlaca bir bakımı yoktur. Sulanması gerektiğini kendi belli eder ve buna göre bulunduğunuz bölgeye uygun sulama tekniği ve aralığı geliştirebilirsiniz. Fazla suni gübrelemeden kaçının. Ayda bir organik toz kompost gübreden bir yemek kaşığı alıp, 1 litre suya karıştırın ve bununla yaz aylarında sulama yapın.

Nerede yetiştirmeye uygun?

Dikine boylanan bitkidir ve çiçek tarhlarında arka planda yer alır ya da merkeze dikilirler ve çevrelerine daha bodur bitkiler yerleştirilir. Kesme çiçek olarak kullanılır. Bunun için çiçekler tam açmadan yumrular oluştuktan sonra sabah erken vakitte kesim yapılır ve vazolarda günlerce dayanır.

Çiçek soğanlarının kargosu ve dağıtım takvimi

Çiçek soğanlarının dağıtımı toprağa dikim tarihlerine göre yapılmaktadır. Çiçek soğanlarını satın alırken mutlaka  "Ön Siparişli Ürünler " sayfamızı inceleyiniz.

Ön siparişli ürünler sayfamızda satın aldığınız çiçek soğanının size ne gün kargolanacağı yazılmıştır. Her sezon belli tarihler arasında dağıtım yapıldığından, satın aldığınız soğanlar size sadece o dağıtım tarihleri arasında kargolanacaktır. Dağıtım tarihlerine göre soğanlar gruplara ayrılmıştır.

Daha detaylı bilgi edinmek için Ön siparişli ürünler sayfamıza aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ön siparişli ürünler

SİZ HALA ÇİÇEK SOĞANLARINIZI YAPI MARKETTEN Mİ ALIYORSUNUZ?

Zengarden çiçek soğanları piyasada bulabileceğiniz en iri boy çiçek soğanlarıdır. İri soğan daha çok çiçek, daha güçlü bitki ve takip eden sezon daha çok ve iri yavru soğan demektir.

Zengarden çiçek soğanları doğrudan soğuk hava depomuzdan kapınıza kargolanmaktadır. Raflarda uygun olmayan şartlarda beklemezler, soğana zarar verecek şekilde defalarca ellenmezler. Hepsi adına doğrudur ve fotoğraftaki çiçekleri açarlar, tanıtılan özellikleri sergilerler. Üstelik yapı market fiyatından çok daha uygun bir fiyata kapınıza teslim edilerek.

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.