Geniş yaprak hardal otu tohumu geleneksel mustard florida broadleaf green
Fiyat : 3,61 TL + KDV
Fiyat :
3,90 TL
: 3,90 TL
:
Adet :
Kategori : Hardalotu tohumu, Hardalotu tohumu
Marka : zengarden
Stok Kodu : 277 V
0,47 TL den başlayan taksitlerle!!

Geniş yaprak hardalotu tohumu

brassica juncea
mustard florida broadleaf green

GELENEKSEL GENİŞ YAPRAK
YEŞİL HARDALOTU TOHUMU
geleneksel tohumu alınabilir
paketteki tohum adedi : %2B150 tohum

Geleneksel geniş yapraklı yeşil hardal otu tohumu. Yemeklik olarak pişmiş ya da taze olarak salata ve tostlarda kullanabilirsiniz. Yüksek değerlere sahip, besleyici hardal otları genç, yaşlı sağlığınıza sağlık katar. Hemen her türlü iklim ve toprakta yetişebildiği gibi zor şartlar altında dahi hemen uyum sağlar. Oldukça bereketli geniş yapraklı yeşil hardal otu, yarı dikine ve bol hasat veren bir türdür. Geleneksel şifalı bitki 30 cm e kadar boylanabilen, orta kısmı krem renkli, yeşil yapraklar verir. Hasattan sonra hemen pörsümeyen tazeliklerini koruyan bu şifalı ve bir o kadar lezzetli hardal otu, tohum ekiminden sadece 45 gün sonra ilk hasadı almanızı sağlar.

Satışta olan tohumlar işlenmemiş, ilaçsız, geleneksel tohumlardır. Yetiştirdiğiniz meyvesinden tohum alabilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

geleneksel-tohum

Tohum ekimi

Toprağın işlenebilirliği olduğu sürece yılboyu ekim yapılabilir. İyi bir çimlenme için toprak sıcaklığı 4,4 ºC ile 26,7 ºC arasında, en uygun hava sıcaklığı 24 ºC olmalıdır. Ekim'den 6-10 gün sonra tohumlar çimlenir ve toprak yüzüne çıkarlar.

Bitkiler 3-4 yapraklı olduğu zaman yastıklarda seyreltme yapılır. Fidelikte yabani otlar ayıklanır, sulama, hastalık ve zararlılarla mücadele yapılır.

Tohum ekim zamanı toprağın işlenebilir olduğu Şubat sonundan itibaren Haziran sonuna ve yine yaz sonundan başlayarak sonbahar sonuna dek ekimi yapılabilir.

Nasıl çimlendirilir ?

Çimlendirmesi ve fidelemesi hakkında bilgi tohum paketi ile birlikte gelmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Dikim tarhı ekim öncesi çapalanarak havalandırılmalı ve yabani ot temizliği yapılmalıdır. Ekim sonrası çıkan bitkiyi tanımak önemli olduğundan yabani otlardan arınmış bir alana ekim yapmak yeni başlayanlara önerilir. Gelişen yapraklar makasla kesilerek hasat edilir. Dış yapraklardan başlayarak yapılan hasat sonucu aynı kökten birden fazla ürün alınabilir.

Büyüme periyotları kısa olduğundan gübrelenmiş verimli toprakta daha bereketli ürün alınır. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve organik gübrelerle desteklenen toprakta yetişen bitki bol hasat verir.

Genç sürgün yaprakların tadı daha tatlı, çok güneş alan ve daha gelişkin yaprakların tadı ise baharatlı olur. Tat isteğinize göre yaprak hasatı erken ya da geç yapılabilir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı, tarla ve bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ekim zamanı:Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Eylül, Ekim, Kasım, Her mevsim
Özelliklerine göre:Şifalı, Aromatik baharat, Geleneksel tohum, Saksıda da yetişen
Türüne göre:Sebze, Aromatik Baharat
Hasat sezonu:Sonbaharda hasat, Yaz aylarında hasat, Kış aylarında hasat, İlkbaharda hasat, Dört mevsim hasat
Yetiştirme yeri:Saksı, Bahçe, Pencere önü
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.