Geleneksel mavi mısır tohumu popcorn shaman's blue
Fiyat : 3,61 TL + KDV
Fiyat :
3,90 TL
: 3,90 TL
:
Adet :
Kategori : Mısır tohumu
Marka : zengarden
Stok Kodu : 281 V
0,43 TL den başlayan taksitlerle!!

Mavi mısır tohumu

zea mays
popcorn shaman's blue

GELENEKSEL
MAVİ ŞAMAN MISIR TOHUMU
geleneksel tohumu alınabilir
bir pakette 10 tohum

Geleneksel tohumu alınabilen mavi şaman mısır tohumu. Patlatmalık cin mısır varyetesidir. Lezzeti ve görünüşüyle her yönden eşsizdir. Patladığında kar topu gibi bembeyaz patlar. Kurutulmuşu ile sonbahar dekorasyonunuzu renklendirebilir, hafif tatlı patlağı ile sinema gecelerinize renk katabilirsiniz.

Satışta olan tohumlar işlenmemiş, ilaçsız, geleneksel tohumlardır. Yetiştirdiğiniz meyvesinden tohum alabilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

geleneksel-tohum

Tohum ekimi

Toprak sıcaklığı 5-10 cm derinlikte 15 C'ye ulaştığı zaman çimlenme hızlanır. Mısır bir sıcak iklim bitkisi olmasına rağmen aşırı sıcaklık isteyen bitki değildir. Mısır tanesi ılık, tavlı, iyi havalandırılmış, tane ile temas edecek kadar ufalanmış topraklarda, kolay çimlenir. Bunları sağlamak için toprak 15-20 cm derinlikte işlenmelidir.

Nasıl çimlendirilir ?

Çimlendirmesi ve fidelemesi hakkında bilgi tohum paketi ile birlikte gelmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Mısır yetiştiriciliğinde sulama, gübreleme, hastalık ve zararlılarla mücadele dışında önemli diğer bir bakım işlemi yabancı ot kontrolüdür. Mısır yetiştiriciliği yılın en sıcak döneminde yetişen bir bitki olduğundan su tüketimi fazladır. Mısır toprakta su göllenmelerine karşı hassas olup, drenajı iyi havadar topraklar tercih edilmelidir.
Hasat, koçan kavuzunun kuruyup, mısır tanesinin sertleştiği, normal rengini aldığı, tanenin sömeğe bağlandığı yerde siyah leke oluştuğu zaman yapılmalıdır.

Büyüme periyotları kısa olduğundan gübrelenmiş verimli toprakta daha bereketli ürün alınır. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve organik gübrelerle desteklenen toprakta yetişen bitki bol hasat verir.

Nerede yetiştirilir ?

Tarla ve bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
MARUL TOHUMU
Ekim zamanı:Mart, Nisan, Mayıs, Haziran
Yetiştirme yeri:Bahçe
Özelliklerine göre:Dekoratif, Geleneksel tohum
Türüne göre:Sebze
Hasat sezonu:Sonbaharda hasat, Yaz aylarında hasat
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.