Ölümsüzlük çiçeği tohumu dev çiçekli karışım helipterum pierrot
Fiyat : 4,15 TL + KDV
Fiyat :
4,90 TL
: 4,90 TL
:
Adet :
Kategori : Helichrysum tohumu
Marka : zengarden
Stok Kodu : 834 F
0,59 TL den başlayan taksitlerle!!

Ölümsüzlük çiçeği tohumu
dev çiçekli karışım

helipterum pierrot grandiflora

* Floraselect Ödülü *
DEV ÇİÇEKLENEN
ÖLÜMSÜZLÜK ÇİÇEĞİ
TÜM RENKLER KARIŞIM
bir pakette ort. 50 tohum

Floraselect ödüllü. Geniş, tam açılan çiçekler dokunulduğunda kuru çiçek gibi his verir. Aynı şekilde keserek kurutulan çiçekler renklerini ve formlarını bozmadan dayanırlar. Bu varyete 50 cm boylanma yapar, kesme çiçeğe uygundur. Koyu kırmızı pembeden, açık pembeye, geçiş renklerinden saf beyaz çiçeklere kadar geniş bir yalpazede çiçeklenirler. En yüksek kalitede kurutulmuş çiçek elde edeceğiniz varyetedir. Çiçekleri hem dalında göz alıcı ve güzel, hem de kurutulunca mükemmel formda renkleri de kalıcıdır.

Helipterum yetiştirmeyenler asla ne kadar kolay çimlenip boylandığını ve nasıl hemen çiçeklendiğini bilmezler. Hele hele Helipterum yetiştirmeyenler, dalında çiçek açan bir çiçeğin daha tomurcuk halinde dahi sanki kağıttan yapılmışçasına şekilli ve muhteşem olduğunu asla tahmin edemezler. Bu sezon kesinlikle Helipterum yetiştirin. Zengarden'dan size söz pişman olmayacaksınız. Biliyoruz ki bir sonraki sezon tüm varyetelerini isteyeceğiniz Helipterum sizin gönlünüzü çiçekleri ile çalacak.

Tohum ekimi

Sonbahar ve ilkbahar olmak üzere yılın iki dönemi de tohum ekimi yapılabilir. İlkbahar ekimlerinde Şubat ayından Nisan ayı sonuna dek tohum ekimi yapılabilir. Son donlardan önce iç mekanda tohum ekimi yapılarak çimlendirilen fideler, son donlardan sonra doğrudan kalıcı yerlerine alınarak, serinde havalar ısınmadan ekildikleri yerde çiçeklenmeleri sağlanabilir.

Nasıl çimlendirilir ?

Çok kolay 14-21 gün. Detaylı çimlendirme bilgisi tohum ile birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Kolay. Bodur boylanan bordür bitkilerinin en dayanıklı ve en kolay yetiştirilenidir.

Nerede yetiştirilir ?

Bordürler, çiçek tarhları, bahçeler için uygundur. Saksı için bodur varyetesi Zengarden satışlarda olup, saksı ekimlerinde bodur varyete tercih edilmelidir.

Diğer

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.