Bodur kasımpatı tohumu krizantem mum chrysanthemum morifolium
Fiyat : 6,69 TL + KDV
Fiyat :
7,90 TL
: 7,90 TL
:
Adet :
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Kategori : Kasımpatı tohumu
Marka : zengarden
Stok Kodu : 786 F
0,96 TL den başlayan taksitlerle!!

Bodur kasımpatı tohumu karışım

chrysanthemum indicum

CHARM EARLY FASHION MIXED
krizantem
SONBAHAR ÇİÇEK TOPLARI
HİBRİT VARYETE
KARIŞIK RENKLER
ekstra bodur yarı katmerli çiçeklenen
ÇOK YILLIK KALICI BİTKİ
bir pakette %2B20 tohum
** çok sınırlı sayıda **

Geliştirilmiş Krizantem varyetesi, budamayla çiçek topları oluşturmanızı sağlayan alttan dallanma yapan yeni hibrit varyetelerden birisidir. Sonbaharla birlikte çiçeklenmeye başlayan Krizantemler, sonbahar ayları boyunca çiçekte kalırlar. Satışta bulunan tohumlar, geniş bir renk aralığında çiçekler yetiştirmenizi sağlayacak karışım tohumlardır.

Ortalama 5 cm çaplı, yarı katmerli çiçekler, bodur boylanan -sadece 30 cm- bitkinin en alt dallarındaki sürgünlerinden en üst noktasına kadar kaplar. Tek fide , yaklaşık 50 cm çaplı bir top oluşturmanıza imkan verirken yine tek bitki sezonda ortalama 1000 adet çiçekle kendini taçlandırıyor. ( 30 cm boylanan tek kök, 50 cm çapa ulaşan sürgünler vererek tam bir yarım küre oluşturmanıza olanak verir.)

Çok az bitki sonbahar donları başlamadan topraktan saksıya alınarak, korunaklı, aydınlık iç mekana alınarak çiçeklenmesi uzatılabilir. Çiçek topları indicum hibrit varyetesi size bu imkanı da tanımakta. Çok yıllık olan bitkinin köklerini kışın şiddetli donlardan koruyun, her yıl daha da güzelleşen bu bitkiyle , eşsiz bir bahçe yaratın. 40 cm çaplı toprak saksılarınız boş mu bekliyor. İşte dergilere kapak yapabileceğiniz bir bitkinin tohumları, o saksıda konuk edilmek istiyor.

Tohum ekimi

Kış sonu bahar başı, aydınlık kapalı sera ortamında sonbahar aylarından itibaren ekimi yapılabilir.

Nasıl çimlendirilir ?

Kolay 15 - 28 gün. Detaylı çimlendirme bilgisi tohum ile birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Kolay. Kış yaklaşırken, ağaç kabuklarından kök çevresine kalınca bir tabaka yayarsanız, battaniye gibi kökleri kış boyunca donlardan korursunuz. Bu kadarcık ilgi bile krizantemlerin size sonbaharda vereceği hediyeye değmez mi?

Nerede yetiştirilir ?

Toprak 30 - 40 cm çaplı saksılarda. ( Toprak saksılar içlerinde hapsettkleri hava boşlukları ile kış aylarında bitki köklerinin toprak için de donlardan etkilenmesini büyük oranda engellerler.) Bahçe, bordür, çiçek tarhları.

Diğer

Satışta olan tüm tohumların çimlenme testi yapılmış ve taze olarak paketlenmiştir.   
Tohumla birlikte size ücretsiz olarak ayrıntılı Türkçe yetiştirme ve detaylı tohumdan çimlendirme bilgileri gönderilecektir. Her alışveriş, derlediğimiz hediye tohumlar ilave edilmiş ve zarar görmeyecekleri şekilde paketlenmiş olarak adresinize kargolanır.
Satın aldığınız ürünlerin detaylı kargo bilgileri için lütfen *KARGO * sayfamızı ziyaret ediniz.
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.